Sprawdź, co się dzieje w fundacji...

Pierwsza edycja Next Chapter za nami!

28 sierpnia 2024 roku zakończyła się pierwsza edycja projektu Next Chapter, która odbyła się w siedzibie firmy Corning Optical Communications w Strykowie. Cały projekt wpierała również Toyota Material Handling Polska. Wydarzenie rozpoczęło się od serdecznego powitania uczestników przez dyrektora zakładu Łukasza Srogosza. Podczas tego spotkania dyrektor przybliżył historię i zakres działalności firmy Corning, podkreślając jej znaczenie w branży technologicznej oraz zaangażowanie w innowacje i rozwój.

Podczas zakończenia pierwszej edycji Next Chapter, miała miejsce ceremonia wręczenia zaświadczeń kwalifikacyjnych UDT. Uczestnicy, którzy pomyślnie ukończyli szkolenie, otrzymali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności i uprawnienia do pracy na wózkach jezdniowych podnośnikowych oraz podestach ruchomych.

Kolejnym ważnym elementem wydarzenia było omówienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie magazynu, co jest kluczowe dla każdego pracownika magazynowego. Uczestnicy poznali procedury związane z poruszaniem się po terenie magazynu oraz dowiedzieli się, jakie środki ochrony indywidualnej są niezbędne do bezpiecznej pracy.

Podczas zakończenia pierwszej edycji uczestnicy mieli również okazję zwiedzić magazyn, gdzie kierownik magazynu oraz kierownik komórki bhp przedstawili im organizację pracy oraz zasady bezpieczeństwa na co dzień. Spotkanie z przedstawicielem działu rekrutacji dostarczyło cennych wskazówek dotyczących przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych i tworzenia profesjonalnego CV.

Jednym z najbardziej ekscytujących momentów zakończenia pierwszej edycji była jazda próbna po torze z przeszkodami wózkiem jezdniowym podnośnikowym, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólną pizzę, co stworzyło idealną okazję do integracji i wymiany doświadczeń.

Pierwsza edycja Next Chapter to nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności i certyfikatów, ale także doskonała okazja do poznania realiów pracy w magazynie i integracji z innymi uczestnikami projektu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i czekamy na kolejne edycje!

Jako fundacja jesteśmy gotowi zrealizować projekt Next Chapter lokalnie z każdą firmą na terenie całej Polski. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć współpracę!